Oscars ® 1957

27-03-1957
RKO Pantages Theatre

Het blijft toch verbazen, de manier waarop ze in de Oscar-show zelf, zonder enige schaamte, reclame maken en daar zelfs minutenlange filmpjes voor programmeren tussen de uitreikingen door.  Oldsmobile was dan wel sponsor van Oscar Night, ook nu weer stond het automerk in de spreekwoordelijke schijnwerpers met de voorstelling van hun nieuwst model maar ook de stationwagen-uitvoering kwam uitgebreid aan bod.

Jerry Lewis was de gastheer van de avond en dat was natuurlijk niet de eerste keer, het jaar daarvoor mocht hij ook al de uitreikingen aan elkaar praten.  Hij deed zijn ding in Hollywood terwijl er ook nu weer op regelmatige basis een virtueel brugje werd gemaakt met New York waar Celeste Holm de gastvrouw was.

Giant was met zijn 10 nominaties dé kanshebber bij uitstek maar dat liep toch wel even anders.  De film viel maar één keer in de prijzen, George Stevens kreeg de Academy Award voor Beste regie.  Beter verging het The King and I, vijf Oscars. Idem voor Around the World in 80 Days die vijf van de acht nominaties verzilverde (The King and I was negen keer genomineerd) en de Prijs voor de Beste film kreeg.  Ook Friendly Persuasion loste de verwachtingen niet in.  Zes keer genomineerd, nul keer prijs.  Bijna hetzelfde verhaal voor The Ten Commandments.  Die was zeven keer genomineerd en enkel John P. Fulton mocht het podium op voor de Academy Award voor Beste speciale effecten, overigens geen verrassing dat deze prijs naar de voor die tijd indrukwekkende en spectaculaire, epische, bijbelse film ging.

1957 was ook het jaar waarin een nieuwe categorie werd voorzien, de zogenaamde foreign language films, door ons vertaald als Beste buitenlandse film.  Er waren inzendingen van (toen nog) West-Duitsland, Frankrijk, Japan, Italë en Denemarken.  Het was de Italiaanse prent La Strada die de eer had de prijs voor deze nieuwe categorie voor het eerst op zijn naam te schrijven.

Ook nu weer werden er ere-Oscars uitgereikt, zoals je weet niet weerhouden bij ons als een échte Academy Award.  George Seaton, ook dat jaar Voorzitter van de Academy, reikte ook een Irving G. Thalberg Award uit.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
A City Decides Beste documentaire kortfilm ✖ Charles Guggenheim & Associates Inc.
Anastasia Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Ingrid Bergman
Anastasia Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
Around the World in 80 Days Beste regie Michael Anderson
Around the World in 80 Days Beste film
Best Motion Picture
Michael Todd
Around the World in 80 Days Beste bewerkt scenario John Farrow
Around the World in 80 Days Beste bewerkt scenario S.J. Perelman
Around the World in 80 Days Beste bewerkt scenario James Poe
Around the World in 80 Days Beste art direction
(Color)
James W. Sullivan
Around the World in 80 Days Beste art direction
(Color)
Ken Adam
Around the World in 80 Days Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Ross J. Dowd
Around the World in 80 Days Beste camerawerk
(Color)
Lionel Lindon
Around the World in 80 Days Beste beeldmontage Gene Ruggiero
Around the World in 80 Days Beste beeldmontage Paul Weatherwax
Around the World in 80 Days Filmmuziek (drama of komedie) Victor Young
Around the World in 80 Days Beste kostuumontwerp
(Color)
Miles White
Baby Doll Beste bewerkt scenario Tennessee Williams
Baby Doll Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Carroll Baker
Baby Doll Beste camerawerk
(Black-and-White)
Boris Kaufman
Baby Doll Beste actrice in een bijrol Mildred Dunnock
Between Heaven and Hell Filmmuziek (drama of komedie) Hugo Friedhofer
Bus Stop Beste acteur in een bijrol Don Murray
Cow Dog Kortfilm (2 haspels) Larry Lansburgh
Crashing the Water Barrier Kortfilm (1 haspel) Konstantin Kalser
Der Hauptmann von Köpenick (US : The Captain of Kopenick) Beste buitenlandse film
Federal Republic of Germany
Gyula Trebitsch
Der Hauptmann von Köpenick (US : The Captain of Kopenick) Beste buitenlandse film
Federal Republic of Germany
Walter Koppel
Fjeldgaengeren (US : Qivitoq) Beste buitenlandse film
Denemarken
O. Dalsgaard Olsen
Forbidden Planet Beste speciale effecten Wesley C. Miller
Forbidden Planet Beste speciale effecten A. Arnold Gillespie
Forbidden Planet Beste speciale effecten Irving Ries
Friendly Persuasion Beste regie William Wyler
Friendly Persuasion Beste film
Best Motion Picture
William Wyler
Friendly Persuasion Beste bewerkt scenario Michael Wilson
Friendly Persuasion Beste geluidsopname Gordon R. Glennan
Friendly Persuasion Beste geluidsopname Gordon Sawyer
Friendly Persuasion Beste nummer
Friendly Persuasion (Thee I Love) - Music
Dimitri Tiomkin
Friendly Persuasion Beste nummer
Friendly Persuasion (Thee I Love) - Lyrics
Paul Webster
Friendly Persuasion Beste acteur in een bijrol Anthony Perkins
Gerald McBoing-Boing on Planet Moo Beste animatie kortfilm Stephen Bosustow
Gervaise Beste buitenlandse film
Frankrijk
Annie Dorfmann
Giant
Giant Beste regie George Stevens
Giant Beste film
Best Motion Picture
George Stevens
Giant Beste film
Best Motion Picture
Henry Ginsberg
Giant Beste bewerkt scenario Fred Guiol
Giant Beste bewerkt scenario Ivan Moffat
Giant Beste art direction
(Color)
Boris Leven
Giant Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Ralph S. Hurst
Giant Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Rock Hudson
Giant Beste acteur in een hoofdrol
Actor
James Dean
Giant Beste beeldmontage William Hornbeck
Giant Beste beeldmontage Philip W. Anderson
Giant Beste beeldmontage Fred Bohanan
Giant Beste actrice in een bijrol Mercedes McCambridge
Giant Filmmuziek (drama of komedie) Dimitri Tiomkin
Giant Beste kostuumontwerp
(Color)
Moss Mabry
Giant Beste kostuumontwerp
(Color)
Marjorie Best
Harp of Burma - The Burmese Harp Beste buitenlandse film
Japan
Masayuki Takagi
High Society Beste nummer
True Love - Music and Lyrics
Cole Porter
High Society Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Johnny Green
High Society Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Saul Chaplin
I Never Forget a Face Kortfilm (1 haspel) Robert Youngson
Julie Beste nummer
Julie - Music
Leith Stevens
Julie Beste nummer
Julie - Lyrics
Tom Adair
Julie Beste origineel scenario Andrew L. Stone
La Strada Beste origineel scenario Federico Fellini
La Strada Beste origineel scenario Tullio Pinelli
La Strada Beste buitenlandse film
Italië
Dino De Laurentiis
La Strada Beste buitenlandse film Carlo Ponti
Le Ballon Rouge (US : The Red Balloon) Beste origineel scenario Albert Lamorisse
Le monde du silence (US : The Silent World) Beste documentaire Jacques-Yves Cousteau
Les Orgueilleux (US : The Proud and the Beautiful) Beste filmverhaal Jean-Paul Sartre
Lust for Life Beste bewerkt scenario Norman Corwin
Lust for Life Beste art direction
(Color)
Hans Peters
Lust for Life Beste art direction
(Color)
Preston Ames
Lust for Life Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Edwin B. Willis
Lust for Life Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Keogh Gleason
Lust for Life Beste art direction
(Color)
Cedric Gibbons
Lust for Life Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Kirk Douglas
Lust for Life Beste acteur in een bijrol Anthony Quinn
Man in Space Beste documentaire kortfilm ✖ Ward Kimball
Meet Me in Las Vegas Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
George E. Stoll
Meet Me in Las Vegas Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Johnny Green
Mister Magoo's Puddle Jumper Beste animatie kortfilm Stephen Bosustow
Richard III Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Laurence Olivier
Samoa Kortfilm (2 haspels) Walt Disney
Shichinin no samurai (US : Seven Samurai - The Magnificent Seven) Beste art direction
(Black-and-White)
✖ Takashi Matsuyama
Shichinin no samurai (US : Seven Samurai - The Magnificent Seven) Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
✖ Kohei Ezaki
Somebody Up There Likes Me Beste art direction
(Black-and-White)
Cedric Gibbons
Somebody Up There Likes Me Beste art direction
(Black-and-White)
Malcolm Brown
Somebody Up There Likes Me Beste art direction
(black-and-White) - Set Decoration
Edwin B. Willis
Somebody Up There Likes Me Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Keogh Gleason
Somebody Up There Likes Me Beste camerawerk
(Black-and-White)
Joseph Ruttenberg
Somebody Up There Likes Me Beste beeldmontage Albert Akst
Stagecoach to Fury Beste camerawerk
(Black-and-White)
✖ Walter Strenge
Teenage Rebel Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Walter M. Scott
Teenage Rebel Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Stuart Reiss
Teenage Rebel Beste art direction
(Black-and-White)
Lyle Wheeler
Teenage Rebel Beste art direction
(Black-and-White)
Jack Martin Smith
Teenage Rebel Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Charles LeMaire
Teenage Rebel Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Mary Wills
The Bad Seed
The Bad Seed Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Nancy Kelly
The Bad Seed Beste camerawerk
(Black-and-White)
Harold Rosson
The Bad Seed Beste actrice in een bijrol Patty McCormack
The Bad Seed Beste actrice in een bijrol Eileen Heckart
The Bespoke Overcoat Kortfilm (2 haspels) ✔ Romulus Films
The Bespoke Overcoat Kortfilm (2 haspels) George K. Arthur
The Best Things in Life Are Free Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Lionel Newman
The Bold and the Brave Beste acteur in een bijrol Mickey Rooney
The Bold and the Brave Beste origineel scenario ✖ Robert Lewin
The Brave One Beste geluidsopname John Myers
The Brave One Beste beeldmontage Merrill G. White
The Brave One Beste filmverhaal Dalton Trumbo
The Dark Wave Kortfilm (2 haspels) John Healy
The Dark Wave Beste documentaire kortfilm John Healy
The Eddy Duchin Story Beste camerawerk
(Color)
Harry Stradling Sr.
The Eddy Duchin Story Beste geluidsopname John Livadary
The Eddy Duchin Story Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Morris Stoloff
The Eddy Duchin Story Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
George Duning
The Eddy Duchin Story Beste filmverhaal Leo Katcher
The Harder They Fall Beste camerawerk
(Black-and-White)
Burnett Guffey
The House Without a Name Beste documentaire kortfilm Valentine Davies
The Jaywalker Beste animatie kortfilm Stephen Bosustow
The King and I Beste regie Walter Lang
The King and I Beste film
Best Motion Picture
Charles Brackett
The King and I Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Deborah Kerr
The King and I Beste art direction
(Color)- Set Decoration
Paul S. Fox
The King and I Beste art direction
(Color)
Lyle Wheeler
The King and I Beste art direction
(Color)
John DeCuir
The King and I Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Walter M. Scott
The King and I Beste camerawerk
(Color)
Leon Shamroy
The King and I Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Yul Brynner
The King and I Beste geluidsopname Carl W. Faulkner
The King and I Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ken Darby
The King and I Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Alfred Newman
The King and I Beste kostuumontwerp
(Color)
Irene Sharaff
The Ladykillers Beste origineel scenario William Rose
The Man Who Knew Too Much Beste nummer
Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera) - Music and Lyrics
Jay Livingston
The Man Who Knew Too Much Beste nummer
Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera) - Music and Lyrics
Ray Evans
The Naked Eye Beste documentaire Louis Clyde Stoumen
The Power and the Prize Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Helen Rose
The Proud and the Profane Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Sam Comer
The Proud and the Profane Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Frank R. McKelvy
The Proud and the Profane Beste art direction
(Black-and-White)
Hal Pereira
The Proud and the Profane Beste art direction
(Black-and-White)
A. Earl Hedrick
The Proud and the Profane Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Edith Head
The Rainmaker Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Katharine Hepburn
The Rainmaker Filmmuziek (drama of komedie) Alex North
The Solid Gold Cadillac Beste art direction
(Black-and-White)
Ross Bellah
The Solid Gold Cadillac Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
William Kiernan
The Solid Gold Cadillac Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
✖ Louis Diage
The Solid Gold Cadillac Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Jean Louis
The Ten Commandments Beste film
Best Motion Picture
Cecil B. DeMille
The Ten Commandments Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Ray Moyer
The Ten Commandments Beste art direction
(Color)
Hal Pereira
The Ten Commandments Beste art direction
(Color)
Walter Tyler
The Ten Commandments Beste art direction
(Color)
✖ Albert Nozaki
The Ten Commandments Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Sam Comer
The Ten Commandments Beste camerawerk
(Color)
Loyal Griggs
The Ten Commandments Beste geluidsopname Loren L. Ryder
The Ten Commandments Beste beeldmontage Anne Bauchens
The Ten Commandments Beste speciale effecten John P. Fulton
The Ten Commandments Beste kostuumontwerp
(Color)
Dorothy Jeakins
The Ten Commandments Beste kostuumontwerp
(Color)
✖ Arnold Friberg
The Ten Commandments Beste kostuumontwerp
(Color)
Edith Head
The Ten Commandments Beste kostuumontwerp
(Color)
Ralph Jester
The Ten Commandments Beste kostuumontwerp
(Color)
✖ John Jensen
The True Story of the Civil War Beste documentaire kortfilm Louis Clyde Stoumen
Time Stood Still Kortfilm (1 haspel) Cedric Francis
Umberto D. Beste filmverhaal Cesare Zavattini
War and Peace Beste regie King Vidor
War and Peace Beste camerawerk
(Color)
Jack Cardiff
War and Peace Beste kostuumontwerp
(Color)
Marie De Matteis
Where Mountains Float Beste documentaire ✖ The Government Film Committee of Denmark
Written on the Wind Beste nummer
Written On The Wind - Music
Victor Young
Written on the Wind Beste nummer
Written On The Wind - Lyrics
Sammy Cahn
Written on the Wind Beste actrice in een bijrol
Actress
Dorothy Malone
Written on the Wind Beste acteur in een bijrol Robert Stack