Oscars ® 1944

02-03-1944
Grauman's Chinese Theatre

Ook in 1944 was de (tweede Wereld-)oorlog natuurlijk nog heel actueel.  En dat vertaalde zich ook zoals de voorbije jaren in de genomineerde films, voornamelijk de documentaires die nu dus werden uitgesplitst in ‘Feature’ en ‘Short Subject’

Baptism of Fire” heeft het over de soldaten in de oorlog en vooral wat er door hen gaat als mens, “The Battle of Russia” is er nog één uit een reeks van zeven onder de noemer “Why We Fight”.

Jack Benny was verantwoordelijk voor het gedeelte ceremonie wat betreft een radio-uitzending die naar de Amerikaanse, buitenlandse strijdkrachten ging.

Onder de presentatoren dit jaar : Walter Wanger, Voorzitter van de Academy, producer Sidney Franklin, schrijver James Hilton, radioster Dinah Shore en de actrices Greer Garson, Teresa Wright, Rosalind Russell en Carole Landis.

The Song of Bernadette” scoorde op verschillende vlakken.  Met maar liefst 12 nominaties deed geen enkele film beter en met vier gewonnen Academy Awards was er ook geen enkele film die meer prijzen kreeg dit jaar.  “For whom the Bell Tolls” werd negen keer genomineerd.

De Prijs voor Beste Film alhoewel deze categorie officieel eigenlijk nog niet bestond en ook dit jaar nog omschreven werd als ‘Outstanding Motion Picture’ was voor “Casablanca” die van de acht nominaties ook nog de Academy Awards verzilverde voor Beste Regie en Beste Scenario. 

Madame Curie”, zeven keer genomineerd, viel geen enkele keer in de prijzen !

1944 was ook het eerste jaar dat de Oscars voor Beste Acteur en Beste Actrice in een Bijrol werden gepresenteerd met ‘full size’ beeldjes.

Naast de opnieuw weer heel talrijke Oscars werd een Speciale Prijs gegeven aan George Pal voor het ontwerpen van speciaal gebruikte technieken tijdens de Productie van korte films, ook gekend als Puppetoons.   Hal B. Wallis tenslotte kreeg een Irving T. Thalberg Memorial Award.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
Action in the North Atlantic Beste scenario (origineel filmverhaal) Guy GIlpatric
Air Force Beste camerawerk
(Black-and-White)
Elmer Dyer
Air Force Beste camerawerk
(Black-and-White)
Charles Marshall
Air Force Beste camerawerk
(Black-and-White)
James Wong Howe
Air Force Beste beeldmontage George Amy
Air Force Beste speciale effecten
Photographic Effects
Hans Koenekamp
Air Force Beste speciale effecten
Photographic Effects
Rex Wimpy
Air Force Beste speciale effecten
Sound Effects
Nathan Levinson
Air Force Beste origineel scenario Dudley Nichols
Amphibious Fighters Kortfilm (1 haspel) Grantland Rice
Baptism of Fire Beste documentaire United States Army
Bombardier Beste speciale effecten
Photographic Effects
Vernon L. Walker
Bombardier Beste speciale effecten
Sound Effects
James G. Stewart
Bombardier Beste speciale effecten
Sound Effects
Roy Granville
Cabin in the Sky Beste nummer
Happiness Is A Thing Called Joe - Music
Harold Arlen
Cabin in the Sky Beste nummer
Happiness Is A Thing Called Joe - Lyrics
E. Y. Harburg
Casablanca Beste scenario Julius J. Epstein
Casablanca Beste scenario Philip G. Epstein
Casablanca Beste scenario Howard Koch
Casablanca Beste regie Michael Curtiz
Casablanca Beste film
Outstanding Motion Picture
Warner Bros.
Casablanca Beste camerawerk
(Black-and-White)
Arthur Edeson
Casablanca Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Humphrey Bogart
Casablanca Beste beeldmontage Owen Marks
Casablanca Beste acteur in een bijrol Claude Rains
Casablanca Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
Cavalcade of Dance with Veloz and Yolanda Kortfilm (1 haspel) Gordon Hollingshead
Champions Carry on Kortfilm (1 haspel) Edmund Reek
Children of Mars Beste documentaire kortfilm RKO Radio
Commandos Strike at Dawn Filmmuziek (drama of komedie) Louis Gruenberg
Commandos Strike at Dawn Filmmuziek (drama of komedie) Morris Stoloff
Coney Island Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Alfred Newman
Corvette K-225 Beste camerawerk
(Black-and-White)
Gaetano Gaudio
Crash Dive Beste speciale effecten
Photographic Effects
Fred Sersen
Crash Dive Beste speciale effecten
Sound Effects
Roger Heman
December 7th Beste documentaire kortfilm United States Navy
Desert Victory Beste documentaire British Ministry of Information
Destination Tokyo Beste scenario (origineel filmverhaal) Steve Fisher
Five Graves to Cairo Beste art direction
(Black-and-White)
Hans Dreier
Five Graves to Cairo Beste art direction
(Black-and-White)
Ernst Fegté
Five Graves to Cairo Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
Bertram Granger
Five Graves to Cairo Beste camerawerk
(Black-and-White)
John F. Seitz
Five Graves to Cairo Beste beeldmontage Doane Harrison
Flight for Freedom Beste art direction
(Black-and-White)
Albert S. D’Agostino
Flight for Freedom Beste art direction
(Black-and-White)
Carroll Clark
Flight for Freedom Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
Darrell Silvera
Flight for Freedom Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
Harley Miller
For Whom the Bell Tolls Beste film
Outstanding Motion Picture
Paramount
For Whom the Bell Tolls Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Ingrid Bergman
For Whom the Bell Tolls Beste art direction
(Color)
Hans Dreier
For Whom the Bell Tolls Beste art direction
(Color)
Haldane Douglas
For Whom the Bell Tolls Beste art direction
(Color) - Interior Decoration
Bertram Granger
For Whom the Bell Tolls Beste camerawerk
(Color)
Ray Rennahan
For Whom the Bell Tolls Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Gary Cooper
For Whom the Bell Tolls Beste beeldmontage John Link
For Whom the Bell Tolls Beste beeldmontage Sherman Todd
For Whom the Bell Tolls Beste actrice in een bijrol Katina Paxinou
For Whom the Bell Tolls Beste acteur in een bijrol Akim Tamiroff
For Whom the Bell Tolls Filmmuziek (drama of komedie) Victor Young
Greetings Bait ! Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Leon Schlesinger
Hangmen Also Die Beste geluidsopname Jack Whitney
Hangmen Also Die Filmmuziek (drama of komedie) Hanns Eisler
Heaven Can Wait Beste regie Ernst Lubitsch
Heaven Can Wait Beste film
Outstanding Motion Picture
20th Century-Fox
Heaven Can Wait Beste camerawerk
(Color)
Edward Cronjager
Heavenly Music Kortfilm (2 haspels) Jerry Bresler
Heavenly Music Kortfilm (2 haspels) Sam Coslow
Hello, Frisco, Hello Beste camerawerk
(Color)
Charles Clarke
Hello, Frisco, Hello Beste camerawerk
(Color)
Allen (M.) Davey
Hello, Frisco, Hello Beste nummer
You'll Never Know - Lyrics
Mack Gordon
Hello, Frisco, Hello Beste nummer
You'll Never Know - Music
Harry Warren
Hers to Hold Beste nummer
Say A Pray'r For The Boys Over There - Lyrics
Herb Magidson
Hers to Hold Beste nummer
Say A Pray'r For The Boys Over There - Music
Jimmy McHugh
Hi Diddle Diddle Filmmuziek (drama of komedie) Phil Boutelje
Hit Parade of 1943 (Change of Heart) Beste nummer
A Change Of Heart - Music
Jule Styne
Hit Parade of 1943 (Change of Heart) Beste nummer
A Change Of Heart - Lyrics
Harold Adamson
Hit Parade of 1943 (Change of Heart) Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Walter Scharf
Hollywood in Uniform Kortfilm (1 haspel) Ralph Staub
Holy Matrimony Beste scenario Nunnally Johnson
Imagination Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Dave Fleischer
In Old Oklahoma Beste geluidsopname Daniel J. Bloomberg
In Old Oklahoma Filmmuziek (drama of komedie) Walter Scharf
In Which We Serve Beste film
Outstanding Motion Picture
✖ Two Cities
In Which We Serve Beste origineel scenario Noel Coward
Johnny Come Lately Filmmuziek (drama of komedie) Leigh Harline
Lady of Burlesque Filmmuziek (drama of komedie) Arthur Lange
Lassie Come Home Beste camerawerk
(Color)
Leonard Smith
Letter to a Hero Kortfilm (2 haspels) Frederic Ullman Jr.
Madame Curie Beste film
Outstanding Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
Madame Curie Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Greer Garson
Madame Curie Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
Hugh Hunt
Madame Curie Beste art direction
(Black-and-White)
Cedric Gibbons
Madame Curie Beste art direction
(Black-and-White)
Paul Groesse
Madame Curie Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
Edwin B. Willis
Madame Curie Beste camerawerk
(Black-and-White)
Joseph Ruttenberg
Madame Curie Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Walter Pidgeon
Madame Curie Beste geluidsopname Douglas Shearer
Madame Curie Filmmuziek (drama of komedie) Herbert Stothart
Mardi Gras Kortfilm (2 haspels) Walter MacEwen
Mission to Moscow Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
George J. Hopkins
Mission to Moscow Beste art direction
(Black-and-White)
Carl J. Weyl
Phantom of the Opera Beste art direction
(Color)
Alexander Golitzen
Phantom of the Opera Beste art direction
(Color) - Interior Decoration
Russell A. Gausman
Phantom of the Opera Beste art direction
(Color) - Interior Decoration
Ira S. Webb
Phantom of the Opera Beste art direction
(Color)
John B. Goodman
Phantom of the Opera Beste camerawerk
(Color)
W. Howard Greene
Phantom of the Opera Beste camerawerk
(Color)
Hal Mohr
Phantom of the Opera Beste geluidsopname Bernard B. Brown
Phantom of the Opera Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Edward Ward
Plan for Destruction Beste documentaire kortfilm Metro-Goldwyn-Mayer
Princess O’Rourke Beste origineel scenario Norman Krasna
Reason and Emotion Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Report from the Aleutians Beste documentaire ✖ United States Army Pictorial Service
Riding High Beste geluidsopname Loren L. Ryder
Sahara Beste camerawerk
(Black-and-White)
Rudolph Maté
Sahara Beste geluidsopname John Livadary
Sahara Beste acteur in een bijrol J. Carrol Naish
Saludos Amigos Beste geluidsopname Sam/C.O. Slyfield
Saludos Amigos Beste nummer
Saludos Amigos - Music
Charles Wolcott
Saludos Amigos Beste nummer
Saludos Amigos - Lyrics
Ned Washington
Saludos Amigos Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Charles Wolcott
Saludos Amigos Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Edward H. Plumb
Saludos Amigos Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Paul J. Smith
Seeing Hands Kortfilm (1 haspel) Pete Smith
Shadow of a Doubt Beste scenario (origineel filmverhaal) Gordon McDonell
So Proudly We Hail ! Beste camerawerk
(Black-and-White)
Charles Lang
So Proudly We Hail ! Beste actrice in een bijrol Paulette Goddard
So Proudly We Hail ! Beste speciale effecten
Photographic Effects
Gordon Jennings
So Proudly We Hail ! Beste speciale effecten
Photographic Effects
Farciot Edouart
So Proudly We Hail ! Beste speciale effecten
Sound Effects
George Dutton
So Proudly We Hail ! Beste origineel scenario Allan Scott
So This Is Washington Beste geluidsopname James L. Fields
Something to Shout About Beste nummer
You'd Be So Nice To Come Home To - Music + Lyrics
Cole Porter
Something to Shout About Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Morris Stoloff
Stage Door Canteen Beste nummer
We Mustn't Say Goodbye - Lyrics
Al Dubin
Stage Door Canteen Beste nummer
We Mustn't Say Goodbye - Music
James V. Monaco
Stage Door Canteen Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Frederic E. Rich
Stand By for Action Beste speciale effecten
Photographic Effects
Donald Jahraus
Stand By for Action Beste speciale effecten
Sound Effects
Michael Steinore
Stand By for Action Beste speciale effecten
Photographic Effects
A. Arnold Gillespie
Star Spangled Rhythm Beste nummer
That Old Black Magic - Lyrics
Johnny Mercer
Star Spangled Rhythm Beste nummer
That Old Black Magic - Music
Harold Arlen
Star Spangled Rhythm Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Robert Emmett Dolan
Swedes in America Beste documentaire kortfilm United States Office of War Information Overseas Motion Picture Bureau
Thank Your Lucky Stars Beste nummer
They're Either Too Young Or Too Old - Music
Arthur Schwartz
Thank Your Lucky Stars Beste nummer
They're Either Too Young Or Too Old - Lyrics
Frank Loesser
The 500 Hats of Bartholomew Cubbins Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
George Pal
The Amazing Mrs. Holliday Filmmuziek (drama of komedie) Frank Skinner
The Amazing Mrs. Holliday Filmmuziek (drama of komedie) Hans J. Salter
The Battle of Russia Beste documentaire ✖ United States of War Special Service Division
The Constant Nymph Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Joan Fontaine
The Dizzy Acrobat Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walter Lantz
The Fallen Sparrow Filmmuziek (drama of komedie) Roy Webb
The Fallen Sparrow Filmmuziek (drama of komedie) C. Bakaleinikoff
The Gang’s All Here Beste art direction
(Color) - Interior Decoration
Thomas Little
The Gang’s All Here Beste art direction
(Color)
James Basevi
The Gang’s All Here Beste art direction
(Color)
Joseph C. Wright
The Human Comedy Beste regie Clarence Brown
The Human Comedy Beste film
Outstanding Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
The Human Comedy Beste camerawerk
(Black-and-White)
Harry Stradling Sr.
The Human Comedy Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Mickey Rooney
The Human Comedy Beste scenario (origineel filmverhaal) William Saroyan
The Kansan Filmmuziek (drama of komedie) Gerard Carbonara
The Moon and Sixpence Filmmuziek (drama of komedie) Dimitri Tiomkin
The More the Merrier Beste scenario Frank Ross
The More the Merrier Beste scenario Richard Flournoy
The More the Merrier Beste scenario Lewis R. Foster
The More the Merrier Beste scenario Robert Russell
The More the Merrier Beste regie George Stevens
The More the Merrier Beste film
Outstanding Motion Picture
Columbia
The More the Merrier Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Jean Arthur
The More the Merrier Beste acteur in een bijrol Charles Coburn
The More the Merrier Beste scenario (origineel filmverhaal) Robert Russell
The More the Merrier Beste scenario (origineel filmverhaal) Frank Ross
The North Star Beste art direction
(Black-and-White)
Perry Ferguson
The North Star Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
Howard Bristol
The North Star Beste camerawerk
(Black-and-White)
James Wong Howe
The North Star Beste geluidsopname Thomas T. Moulton
The North Star Beste speciale effecten
Photographic Effects
Ray O. Binger
The North Star Beste speciale effecten
Sound Effects
Thomas T. Moulton
The North Star Beste speciale effecten
Photographic Effects
Clarence Slifer
The North Star Beste origineel scenario Lillian Hellman
The North Star Filmmuziek (drama of komedie) Aaron Copland
The Ox-Bow Incident Beste film
Outstanding Motion Picture
20th Century-Fox
The Sky’s the Limit Beste nummer
My Shining Hour - Lyrics
Johnny Mercer
The Sky’s the Limit Beste nummer
My Shining Hour - Music
Harold Arlen
The Sky’s the Limit Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Leigh Harline
The Song of Bernadette
The Song of Bernadette Beste scenario George Seaton
The Song of Bernadette Beste regie Henry King
The Song of Bernadette Beste film
Outstanding Motion Picture
20th Century-Fox
The Song of Bernadette Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Jennifer Jones
The Song of Bernadette Beste art direction
(Black-and-White)
James Basevi
The Song of Bernadette Beste art direction
(Black-and-White)
William S. Darling
The Song of Bernadette Beste art direction
(Black-and-White) - Interior Decoration
Thomas Little
The Song of Bernadette Beste camerawerk
(Black-and-White)
Arthur Miller
The Song of Bernadette Beste geluidsopname Edmund H. Hansen
The Song of Bernadette Beste beeldmontage Barbara McLean
The Song of Bernadette Beste actrice in een bijrol Gladys Cooper
The Song of Bernadette Beste actrice in een bijrol Anne Revere
The Song of Bernadette Beste acteur in een bijrol Charles Bickford
The Song of Bernadette Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
The Yankee Doodle Mouse Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Fred Quimby
This is the Army Beste art direction
(Color)
John Hughes
This is the Army Beste art direction
(Color)
(Lt.) John Koenig
This is the Army Beste art direction
(Color) - Interior Decoration
George J. Hopkins
This is the Army Beste geluidsopname Nathan Levinson
This is the Army Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ray Heindorf
This Land Is Mine Beste geluidsopname Stephen Dunn
Thousands Cheer Beste art direction
(Color)
Daniel B. Cathcart
Thousands Cheer Beste art direction
(Color) - Interior Decoration
Edwin B. Willis
Thousands Cheer Beste art direction
(Color) - Interior Decoration
Jacques Mersereau
Thousands Cheer Beste art direction
(Color)
Cedric Gibbons
Thousands Cheer Beste camerawerk
(Color)
George J. Folsey
Thousands Cheer Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Herbert Stothart
To the people of the United States Beste documentaire kortfilm Walter Wanger
Tomorrow We Fly Beste documentaire kortfilm ✖ United States Navy Bureau of Aeronautics
Victory Through Air Power Filmmuziek (drama of komedie) Edward H. Plumb
Victory Through Air Power Filmmuziek (drama of komedie) Paul J. Smith
Victory Through Air Power Filmmuziek (drama of komedie) Oliver (G.) Wallace
War Department Report Beste documentaire ✖ United States Office of Strategic Services Field Photographic Bureau
Watch on the Rhine Beste scenario Dashiell Hammett
Watch on the Rhine Beste film
Outstanding Motion Picture
Warner Bros.
Watch on the Rhine Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Paul Lukas
Watch on the Rhine Beste actrice in een bijrol Lucile Watson
Women at War Kortfilm (2 haspels) Gordon Hollingshead
Youth in Crisis Beste documentaire kortfilm The March of Time