Oscars ® 1937

04-03-1937
Biltmore Hotel (Biltmore Bowl)

In 1937 werden de Academy Awards - de 'Oscars' - voor de negende keer uitgereikt, The Great Ziegfeld kreeg de prijs voor Outstanding Production, later 'Beste Film' genoemd, maar won ook de Prijs voor Beste Actrice (Luise Rainer) en Beste Dansregie (Seymour Felix) en was daardoor met vier beeldjes de grote winnaar dat jaar.  Net als Anthony Adverse en Dodsworth was de film genomineerd in maar liefst zeven categorieën.  De categorie van 'Beste Dansregie' werd er (alweer) één die niet lang zou standhouden.  Het was in dit jaar ook dat men acteurs en actrices ging nomineren in een extra categorie van 'bijrol', Walter Brennan (Come and Get It) en Gale Sondergaard (Anthony Adverse) werden de eerste winnaars in deze nieuwe categorie.

Walt Disney kreeg zijn vijfde Academy Award als producent van de beste Animatiefilm van het jaar.

'The March of Time' kreeg een Speciale Prijs, net als W. Howard Green en Harold Rosson.  Die kregen de Prijs voor het Camerawerk (in kleur !) van The Garden of Allah, een Productie van Selznick International.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
A Tale of Two Cities Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
A Tale of Two Cities Beste beeldmontage Conrad A. Nervig
After the Thin Man Beste scenario Frances Goodrich
After the Thin Man Beste scenario Albert Hackett
Anthony Adverse Beste art direction Anton Grot
Anthony Adverse Beste camerawerk Gaetano Gaudio
Anthony Adverse Buitengewone productie Warner Bros.
Anthony Adverse Beste beeldmontage Ralph Dawson
Anthony Adverse Beste assistent-regisseur William Cannon
Anthony Adverse Filmmuziek
(Eric Wolfgang Korngold)
Leo Forbstein
Anthony Adverse Beste actrice in een bijrol Gale Sondergaard
Banjo on My Knee Beste geluidsopname Edmund H. Hansen
Bored of Education Kortfilm (1 haspel) Hal Roach
Born To Dance Beste nummer
I've Got You Under My Skin - Music + Lyrics
Cole Porter
Born To Dance Dansregie
Swingin' the Jinx
✖ Dansregisseur Born To Dance
Cain and Mabel Dansregie
1000 Love Songs
✖ Dansregisseur Cain and Mabel
Come and Get It Beste beeldmontage Edward Curtiss
Come and Get It Beste acteur in een bijrol Walter Brennan
Dancing Pirate Dansregie
The Finale
Russell Lewis
Dodsworth Beste scenario Sidney Howard
Dodsworth Beste regie William Wyler
Dodsworth Beste art direction Richard Day
Dodsworth Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Walter Huston
Dodsworth Buitengewone productie Samuel Goldwyn Productions
Dodsworth Beste geluidsopname Thomas T. Moulton
Dodsworth Beste actrice in een bijrol Maria Ouspenskaya
Double or Nothing Kortfilm (2 haspels) Warner Bros.
Dummy Ache Kortfilm (2 haspels) RKO Radio
Fury Beste origineel verhaal Norman Krasna
General Spanky Beste geluidsopname Elmer A. Raguse
Give Me Liberty Beste kortfilm
Short Subject (Color)
Warner Bros.
Gold Diggers of 1937 Dansregie
Love and War
✖ Dansregisseur Gold Diggers of 1937
La Fiesta de Santa Barbara Beste kortfilm
Short Subject (Color)
Lewis Lewyn
Libeled Lady Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
Lloyds of London Beste art direction William S. Darling
Lloyds of London Beste beeldmontage Barbara McLean
Moscow Moods Kortfilm (1 haspel) Paramount
Mr. Deeds Goes to Town Beste scenario Robert Riskin
Mr. Deeds Goes to Town Beste regie Frank Capra
Mr. Deeds Goes to Town Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Gary Cooper
Mr. Deeds Goes to Town Buitengewone productie Columbia
Mr. Deeds Goes to Town Beste geluidsopname John Livadary
My Man Godfrey Beste scenario Eric Hatch
My Man Godfrey Beste scenario Morris Ryskind
My Man Godfrey Beste regie Gregory La Cava
My Man Godfrey Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Carole Lombard
My Man Godfrey Beste acteur in een hoofdrol
Actor
William Powell
My Man Godfrey Beste actrice in een bijrol Alice Brady
My Man Godfrey Beste acteur in een bijrol Mischa Auer
One in a Million Dansregie
Skating Ensemble
✖ Dansregisseur One in a Million
Pennies from Heaven Beste nummer
Pennies from Heaven - Music
Arthur Johnston
Pennies from Heaven Beste nummer
Pennies From Heaven - Lyrics
Johnny Burke
Pigskin Parade Beste acteur in een bijrol Stuart Erwin
Popular Science J-6-2 Beste kortfilm
Short Subject (Color)
Paramount
Romeo and Juliet Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Norma Shearer
Romeo and Juliet Beste art direction Cedric Gibbons
Romeo and Juliet Beste art direction Frederic Hope
Romeo and Juliet Beste art direction Edwin B. Willis
Romeo and Juliet Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
Romeo and Juliet Beste acteur in een bijrol Basil Rathbone
San Francisco Beste regie W.S. Van Dyke
San Francisco Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Spencer Tracy
San Francisco Beste origineel verhaal Robert Hopkins
San Francisco Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
San Francisco Beste geluidsopname Douglas Shearer
San Francisco Beste assistent-regisseur Joseph Newman
Sinbad The Sailor Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Paramount
Sing, Baby, Sing Beste nummer
When Did You Leaven Heaven - Lyrics
Walter Bullock
Sing, Baby, Sing Beste nummer
When Did You Leave Heaven - Music
Richard A. Whiting
Suzy Beste nummer
Did I Remember - Music
Walter Donaldson
Suzy Beste nummer
Did I Remember - Lyrics
Harold Adamson
Swing Time Beste nummer
The Way You Look Tonight - Lyrics
Dorothy Fields
Swing Time Beste nummer
The Way You Look Tonight - Music
Jerome Kern
Swing Time Dansregie
Bojangles of Harlem
✖ Dansregisseur Swing Time
That Girl from Paris Beste geluidsopname John O. Aalberg
The Charge of the Light Brigade Beste geluidsopname Nathan Levinson
The Charge of the Light Brigade Beste assistent-regisseur Jack Sullivan
The Charge of the Light Brigade Filmmuziek
(Max Steiner)
Leo Forbstein
The Country Cousin Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
The Garden of Allah Beste assistent-regisseur Eric Stacey
The Garden of Allah Filmmuziek
(Max Steiner)
Max Steiner
The General Died at Dawn Beste camerawerk Victor Milner
The General Died at Dawn Filmmuziek
(Werner Jansen)
Boris Morros
The General Died at Dawn Beste acteur in een bijrol Akim Tamiroff
The Gorgeous Hussy Beste camerawerk George J. Folsey
The Gorgeous Hussy Beste actrice in een bijrol Beulah Bondi
The Great Ziegfeld Beste regie Robert Z. Leonard
The Great Ziegfeld Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Luise Rainer
The Great Ziegfeld Beste art direction Edwin B. Willis
The Great Ziegfeld Beste art direction Cedric Gibbons
The Great Ziegfeld Beste art direction Eddie Imazu
The Great Ziegfeld Beste origineel verhaal William Anthony McGuire
The Great Ziegfeld Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
The Great Ziegfeld Beste beeldmontage William S. Gray
The Great Ziegfeld Dansregie
A Pretty Girl Is Like a Melody
✔ Dansregisseur The Great Ziegfeld
The Last of the Mohicans (1936) Beste assistent-regisseur Clem Beauchamp
The Magnificent Brute Beste art direction Albert S. D’Agostino
The Magnificent Brute Beste art direction Jack Otterson
The Old Mill Pond Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Hugh Harman
The Old Mill Pond Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Rudolf Ising
The Public Pays Kortfilm (2 haspels) Metro-Goldwyn-Mayer
The Story of Louis Pasteur Beste scenario Pierre Collings
The Story of Louis Pasteur Beste scenario Sheridan Gibney
The Story of Louis Pasteur Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Paul Muni
The Story of Louis Pasteur Beste origineel verhaal Sheridan Gibney
The Story of Louis Pasteur Beste origineel verhaal Pierre Collings
The Story of Louis Pasteur Buitengewone productie Cosmopolitan
The Texas Rangers Beste geluidsopname Franklin Hansen
The Trail of the Lonesome Pine Beste nummer
A Melody From The Sky - Lyrics
Sidney Mitchell
The Trail of the Lonesome Pine Beste nummer
A Melody From The Sky - Music
Louis Alter
Theodora Goes Wild Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Irene Dunne
Theodora Goes Wild Beste beeldmontage Otto Meyer
These Three Beste actrice in een bijrol Bonita Granville
Three Smart Girls Beste origineel verhaal Adele Comandini
Three Smart Girls Buitengewone productie Universal
Three Smart Girls Beste geluidsopname Homer G. Tasker
Valiant is The Word for Carrie Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Gladys George
Wanted, a Master Kortfilm (1 haspel) Pete Smith
Winterset Beste art direction Perry Ferguson
Winterset Filmmuziek
(Nathaniel Shilkret)
Nathaniel Shilkret