Oscars ® 1933

18-11-1932
Fiesta Room (Ambassador Hotel)

In 1933 werden de Academy Awards - de 'Oscars' - voor de vijfde keer uitgereikt.  Het was het jaar waarin acteur Conrad Nagel het geheel presenteerde en Grand Hotel de Prijs kreeg voor Beste Film alhoewel... officieel heette de categorie Outstanding Production - Buitengewone Productie dus.  Wallace Beery voor The Champ en Frederic March deelden voor Dr. Jekyll and Mr. Hyde) deelden de prijs voor Beste Acteur.

Walt Disney kreeg een Speciale Prijs voor zijn creatie van het personage Mickey Mouse.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
Geluidsopname Metro-Goldwyn-Mayer
Geluidsopname RKO Radio
Geluidsopname Warner Bros.
Geluidsopname Paramount Publix
A nous la liberté Art direction Lazare Meerson
Arrowsmith Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Sidney Howard
Arrowsmith Art direction Richard Day
Arrowsmith Camerawerk Ray June
Arrowsmith Buitengewone productie Samuel Goldwyn Productions
Bad Girl Regie Frank Borzage
Bad Girl Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Edwin Burke
Bad Girl Buitengewone productie Fox
Dr. Jekyll and Mr. Hyde Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Percy Heath
Dr. Jekyll and Mr. Hyde Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Samuel Hoffenstein
Dr. Jekyll and Mr. Hyde Camerawerk Karl Struss
Dr. Jekyll and Mr. Hyde Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Fredric March
Emma Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Marie Dressler
Five Star Final Buitengewone productie First National
Flowers and Trees Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Grand Hotel Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
It’s Got me Again Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Leon Schlesinger
Lady and Gent Beste origineel verhaal Grover Jones
Lady and Gent Beste origineel verhaal William Slavens McNutt
Mickey’s Orphans Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
One Hour with You Buitengewone productie Paramount Publix
Scratch-as-catch-can Kortfilm (komedie) RKO Radio
Screen Souvenirs Kortfilm (nieuwigheid) Paramount Publix
Shanghai Express Regie Josef Von Sternberg
Shanghai Express Camerawerk Lee Garmes
Shanghai Express Buitengewone productie Paramount Publix
Swing High Kortfilm (nieuwigheid) Metro-Goldwyn-Mayer
The Champ Regie King Vidor
The Champ Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Wallace Beery
The Champ Beste origineel verhaal Frances Marion
The Champ Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
The Guardsman Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Lynn Fontanne
The Guardsman Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Alfred Lunt
The Loud Mouth Kortfilm (komedie) Mack Sennett
The Music Box Kortfilm (komedie) Hal Roach
The Sin of Madelon Claudet Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Helen Hayes
The Smiling Lieutenant Buitengewone productie Paramount Publix
The Star Witness Beste origineel verhaal Lucien Hubbard
Transatlantic Art direction Gordon Wiles
What Price Hollywood ? Beste origineel verhaal Adela Rogers St. Johns
What Price Hollywood ? Beste origineel verhaal Jane Murfin
Wrestling Swordfish Kortfilm (nieuwigheid) Mack Sennett